Catering Marketing 2007 Fuarı

2007 Tüyap Catering & Marketing Fuarı’ndan bir nostaljik röportaj (Bu röportaj yapıldığında 25 yıllık bir firma idik, şimdi 35 yılı geride bıraktık.)

Tabldot)- 25 yıla varan geçmişiyle dikkat çeken Çözbim Yazılım’ı sizden dinleyebilir miyiz?

(Çözbim) – Evet, 25 yıl hizmet sektöründe yazılım üretip, kesintisiz müşteri desteği vermek kolay bir iş değil. Bunca yılda sektörlere kattıklarımızla gurur duyuyoruz. Bundan sonra da bir çok firmaya, genç, dinamik, hizmet odaklı arkadaşlarla, umarım daha  çok 25 yıllar bilgi paylaşımına devam ederiz. Her iş de süreklilik esasdır. Sabırla ve ticari ahlakın kurallarına uyarak ve yaptığınız işi gerçekten çok severek benimsediğiniz zaman dikkat çekmemeniz veya referans alınmamanız olası değil. Bunun bilincinde olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.

(Tabldot) – Şirketin bugün itibariyle odaklandığı sektörler ve bu sektörlere yönelik ürünlerini kısaca tanıyabilir miyiz?

(Çözbim) –     25 yıl içerisinde bir çok sektöre yazılım geliştirdik. 2001 yılından itibaren de Yemek sektörüne katkıda bulunarak, ÇÖZBİM YEMEKÇİ adını verdiğimiz, yemek fabrikaları için “OLMAZSA OLMAZ” dediğimiz yazılımı geliştirdik. Hala da geliştirmeye devam ediyoruz.  Sistemin kurulumundan ve eğitimlerinden sonra tüm kontrol elinizde olmaktadır. Stok açıklarını minimuma indirme, reçetelere göre üretimlerin sağlıklı planlanması, ve stoklardan çıkışların yapılması üretim sonrası ;  Üretim için gerekli malzemelerin otomatik olarak stoklardan düşüm işlemleri   Etiketleme, Yemeklerin kaplara konulmasındaki kolaylık, Güzergahlara göre otomatik irsaliye kesimi, Teslim tutaklarının sistem tarafından oluşturulması, Araç servis formları ile eksik malzemelerin kontrolü gibi.Mönüleri günlük tanımlarken otomatik olarak mönünün maliyetinin hesaplanması ile günlük, aylık, istenilen tarihler arasında malzeme ihtiyacının belirlenmesi Yemek verilen firmalardan, firma firma kar veya zarar maliyet analiz raporlarının otomatik olarak alınabilmesi. Çok kısaca belirtebileceğimiz özellikler. Görüldüğü gibi çok kısa sürede daha az personel ile daha verimli ve kontrollü çalışma yapısına sahip olunmaktadır.

(Tabldot) – Özellikle Toplu Yemek Sektörüne yönelik yazılımınız olan Çözbim Yemekçi ile ilgili bilgi verir misiniz? Bu yazılımı kullanan firmalar ne tür avantajlara sahip oluyor?

(Çözbim)  –   Çözbim Yemekçi ile yemek fabrikaları tek bir sistem altında, ön muhasebe, üretim, depo, satınalma, servisler,maliyet analizleri,insan kaynakları, genel muhasebe, ücret bodroları gibi tüm işlemlerini yapabilmektedirler.

Avantajlar gerçekten çok fazla.

Bir çok işi ÇÖZBİM YEMEKÇİ sistemi üzeriden yaparak personel verimliliği artmaktadır. Personel maliyetlerinde ciddi azalmalar olabilmektedir.

Mönü hazırlarken, mönü maliyetlerini otomatik olarak hesaplanabilmesi ile mönüler üzeriden değişikliklerin daha bilinçli yapılması sağlanmaktadır.

Mönüleri otomatik olarak firmalara mail gönderimi ve firmaların mönüler üzerinde yaptıgı değişiklikleri tekrar mail olarak göndermesi ile sistemin otomatik olarak firmaların yapmış oldugu değişiklikleri algılayarak mönülerde istenilen yemekleri değiştirmesi büyük bir avantajdır.

Stokların giriş-çıkışlarının depolardan yapılarak, üretim için gerekli malzemelerin, firmalara giden sarf malzemelerin, temizlik malzemelerinin kontrol altına alınması ile maddi kazançların elde edilmesi büyük bir avantajdır.

Maliyet analizleri ile firmaların kar zarar durumunu firma firma otomatik olarak izleyebilmek büyük bir avantajdır.

Çözbim Yemekçi ile sistemli çalışmaya geçmek büyük bir avantajdır. Diğer bir çok avantajları eğitimlerimizde anlatmaktayız.

(Tabldot) -Yemek Firmaları ÇÖZBİM YEMEKÇİ Sistemine nasıl sahip olabilirler ?

(Çözbim)   Yemek fabrikalarına, ÇÖZBİM YEMEKÇİ’ye  sahip olabilmeleri için yeni bir seçenek  sunuyoruz. Burada İYSAD yönetiminin de sistemi desteklemesi ile sisteme sahip olmak çok kolay.

ÇÖZBİM YEMEKÇİ Sistemini satın alırken ücret ödemek yok.

Yeni sürümlerini almak için ücret ödemek yok.

Yılsonu devirleri ve diğer tüm sorular ve sorunlar için ücret ödemek yok.

ARTIK SANAL BİR ÇALIŞAN VAR. ADI DA “ÇÖZBİM YEMEKÇİ”.  Çalışan bir personeliniz  olarak işe alıyorsunuz. Ve yukarıda belirttiğimiz tüm işleri ÇÖZBİM YEMEKÇİ personelinize yaptırıyorsunuz.

Asgari ücretle çalışan bir personeliniz olacak olan ÇÖZBİM YEMEKÇİ, bütün işlerinizi yapmaya ve kontrol etmeye hazır.

DAHA NE OLSUN.  SEKTÖRE HAYIRLI OLSUN.

YEMEK FABRİKALARININ OLMAZSA OLMAZ,  EN EKONOMİK VE EN VERİMLİ ÇALIŞAN PERSONELİ;

ÇÖZBİM YEMEKÇİ SİSTEMİ.

(Tabldot) – İstanbul Yemek Sanayicileri Derneği’nin yayını olan ‘tabldot’ için sektöre yönelik mesajlarınızı da almak isteriz.

(Çözbim) Uzun bir mesaj olacagından dolayı sonraki yayınlara bırakıyorum görüşlerimizi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Siteyi ziyaret etmeye devam ettiğiniz takdirde çerezleri kabul etmiş olursunuz.